Každá masáž má svoje špecifiká a každá je svojím spôsobom príjemná. Prečítajte si o každej a vyberte si tú, ktorá Vám vyhovuje najviac alebo nás kontaktujte a radi Vám poradíme.


Klasické masáže | Špeciálne masážeZdravotné masáže


Klasická masáž

Klasická masáž  by sa mala stať neoddeliteľnou súčasťou života každého človeka. Je najviac používaná pre širokú škálu liečebných účinkov a zároveň pre malú záťaž organizmu. Používa sa pri nej sústava hmatov; masér sa môže viac zamerať na miesta, ktoré potrebujú najviac rozmasírovať. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu a preťaženosť, uvoľňuje svalové napätie, pozitívne pôsobí proti stresu. Výsledkom preto nie je len uvoľnenie a oddych, ale tiež posilnenie zdravia, psychická rovnováha a zvýšená odolnosť organizmu. Klasická masáž je najúčinnejším prostriedkom pri liečbe a prevencii stuhnutých svalov v dôsledku jednostrannej záťaže určitých partií tela.


Špeciálne masáže

Lymfodrenáž

Pomocou tejto masáže sa z tela odplavuje prebytočná tekutina a odpadové látky, čím sa organizmus detoxikuje a posilňuje sa imunitný systém, zrýchľuje sa metabolizmus a zlepšuje sa činnosť lymfatického systému.

Lavové kamene

Terapia s horúcimi kameňmi z lávy je starobylá liečebná metóda používaná už viac ako 7000 rokov.
Horúce kamene majú schopnosť liečiť, odstraňovať bolesť.  Sú vhodné na stimuláciu akupresúrnych bodov a meridiánov za účelom energetického vyrovnávania ľudského tela.

Dornova metóda:

je to jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sú kĺby a stavce bezpečne a presne uvedené do správnych polôh a vyrovnáva sa celková statika tela, nerovnováha a vychýlenie panvy, zmena dĺžky končatín, naprávanie nervových problémov v kĺboch a kĺbových púzdrach.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexnú masáž chodiel už oddávna využívali čínski lekári, ktorí tvrdili, že chodidlo je „druhým mozgom“. Stimuláciou jednotlivých bodov na chodidle sa odovzdáva signál príslušnému orgánu, čím je možné ho pozitívne ovplyvňovať. Priaznivé účinky reflexnej masáže sa obvykle prejavia po dvoch až troch ošetreniach.

Zdravotné masáže

Skenar terapia

Prirodzená metóda liečenia bez vedľajších účinkov, určená pre všetky vekové kategórie. Je to určitý druh elektroliečby, ktorej cieľom je lokálny protibolestivý účinok (pri bolestiach hlavy, chrbtice, kostí, kĺbov, svalov, šliach), ale predovšetkým celkové zlepšenie:
Indikácie: Ortopedické ochorenia, neurologické ochorenia, interné ochorenia, gynekologické ochorenia

Akupresúra

Cielená tlaková masáž pomocou prstov, vychádza zo skúseností starých čínskych lekárov, ktorí ju s úspechom používali na utišovanie pri rozličných chorobách a liečebných zákrokoch. Je overená praxou trvajúcou vyše 5 000 rokov.Pomôže vám ľahko a bez liekov úspešne čeliť častým ochoreniam a zdravotným ťažkostiam, zlepšiť fyzickú a psychickú výkonnosť
a nadobudnúť dobrú náladu a sebavedomie.

Akupunktúra

Akupunktúra je súčasťou holistickej – celostnej medicíny, ovplyvňuje teda ľudský organizmus ako celok v jednote tela i duše. Na rozdiel od farmakoterapie nemá žiadne vedľajšie nežiadúce účinky a s výnimkou stavov, kde je akupunktúra kontraindikovaná sa netreba obávať žiadnych komplikácii.

Bankovanie

Bankovanie je alternatívna liečiteľská metóda, ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi (konkrétne miesta na ľudskom tele pokožke a ich vzťah ku vnútorným orgánom).

Moxovanie

MOXA je tradičná čínska liečebná metóda, ktorá prehrievaním akupunktúrnych bodov stabilizuje vegetatívny nervový systém a zrýchľuje látkovú výmenu v organizme.

 


Romania